V pavilonu B na stánku číslo 27 se nachází expozice firmy NEWTECH, výrobce obráběcích a tvářecích strojů. Více než polovinu expozice zabírá laserový řezací stroj LVD Electra FL-3015 10kW.

"Je to řešení v základním rozměru 3x1,5 metru, slouží k řezání plechových plátů. Jeho hlavní devizou je ultra-vysokorychlostní zpracování a vysoká flexibilita," vysvětluje přímo na stánku Milan Kyselák s tím, že zvládne zpracovat černou ocel a nerez o tloušťce 25 mm a až 30 mm silný hliníkový plech.

Společnost má široké spektrum zákazníků zejména z automobilového průmyslu, ale jejich produkty pomáhají například i při výrobě stavebních strojů. Na strojírenský veletrh jezdí zejména kvůli posílení image. "Myslím, že nejen pro nás je to taková povinná jízda, být na očích, prezentovat aktuální produkty a technologie," uvažuje Kyselák s tím, že účast na veletrhu sice není levná záležitost, ale vystavovatelům se vyplatí. "Možná by pro zákazníky bylo zajímavější, kdyby frekvence konání veletrhu byla každé dva roky, jako je to na některých výstavách v Německu. Veletrh by se tím podle mě stal atraktivnějším. Vývoj jde sice velmi rychle dopředu, ale zase ne tak rychle, aby bylo každý rok možné vystavovat nějaké zásadní novinky," míní Kyselák.

Související