Václav Havel ve slavném rudolfinském projevu v roce 1997 řekl, že společnost má blbou náladu. Myslel tím, že je na křižovatce, propadá deziluzi a přešlapuje na místě. Dnes můžeme pro změnu říci, že naše společnost má náladu hádavou. Je schopna přít se do krve o kdeco. Nejen o premiéra a prezidenta, ale i o klimatické změny, či nejnověji dokonce o to, která z osobností, jež zemřely v posledních dnech, by měla mít nárok na pohřeb se státními poctami a která ne. Vede se permanentní spor o povahu režimu, hodnoty a interpretaci minulosti. Jako bychom opět nevěděli kudy kam.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Martin Stanko 09.10.2019 12:35
Bravo. Odemknuto ke sdílení a sdíleno. Já sám jsem mnohdy potrefená husa. Občas je to tak těžké, když čtete ty komentáře...Tak těžké. A navíc bolestné, když vidíte, o čem jsou velké skupiny lidí přesvědčeny či co adorují....
Milos Rybar 09.10.2019 07:49
Jak trefné!!!! Zrušit všechny Blesky, Novy, Zemany. Otevřít obchody s reálnými zrcadly. Levnými. Ať si každý jedno koupí. A každý den začne pohledem do něj. Sám na sebe
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru