Premiér Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že je v rámci Evropské unie velmi aktivní a úspěšně prosazuje české zájmy. Výzkumníci z Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) s tím nesouhlasí. "Způsob, kterým se Babiš vymezuje vůči evropským tématům, je v přímém rozporu s jeho ambicemi hrát v evropské politice významnější roli. V této oblasti selhal, třebaže se snaží veřejnost přesvědčit o opaku," tvrdí ve svém pravidelném hodnocení české zahraniční politiky, které vydávají už od roku 2007. AMO je nezávislou výzkumnou institucí, která se věnuje především české zahraniční politice a EU.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.