Uprostřed lesů nedaleko Písku, na místě bývalé lesní školky, rostou už čtyři roky ve foliových sklenících teplomilné druhy zeleniny. Farma Biozelenina Olešná tu na dvou hektarech pěstuje papriky, rajčata, okurky ale i lilky, kedlubny či saláty. Je to jedna z téměř 4700 ekologických zemědělských firem v Česku a na nezájem o své produkty si nemůže stěžovat.

Podle Martina Charváta z ministerstva zemědělství, vedoucího oddělení ekologického hospodaření, zájem o bioprodukty v Česku významně sílí. "Celorepubliková spotřeba biopotravin meziročně narůstá až o 30 procent," upozorňuje. Více než polovina z nich se prodá v hypermarketech.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.