USA a Česko: Greta, vztek a tápající konzervativci

Kdyby na světě nebyla Greta Thunbergová, museli by si ji někteří lidé vymyslet. Mladičká švédská ekologická aktivistka provedla několik věcí, kterými dost lidí popudila. Naposledy šlo o její rozzlobený projev na klimatické konferenci OSN v New Yorku. Nebýt Grety, spousta konzervativních politiků a myslitelů by netušila, jak se ke klimatickým změnám postavit, aby nebyli v základním rozporu s vědou. Greta jim to usnadňuje. Každý den teď posílají do světa tweety a projevy o tom, že je nemocná a šílená. Strefují se do šestnáctileté dívky a podstatě věci se vyhýbají.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.