Když čtenář dostane do rukou knihu příběhů žen, jejichž manželé zemřeli při důlních neštěstích, očekává, že narazí na pohnuté momenty. V první české publikaci, která popisuje osudy hornických vdov, je takových řada. "Pak přišli ze šachty a donesli kufr, byly v něm jeho věci. Vzala jsem si ho do ložnice a snad hodinu tam zůstala a plakala," vzpomíná šestašedesátiletá Marta, jejíž Jožko přišel o život na dole Barbora v říjnu roku 1990. "Přímo z obýváku jsem viděla autobus, chlapi jeli z práce a šli domů, ten můj už ale nikdy nepřišel. Ať máte potom chlapa, jakého chcete, to místo už se nikdy nezaplní," popisuje žena první dny a týdny po mužově smrti, ale i pocit, který ji dodnes neopustil.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.