Zástupci vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a zástupci čtyř největších komerčních bank – ČSOB, Komerční banky, České spořitelny a UniCredit Bank – ve čtvrtek podepsali memorandum o spolupráci při vzniku Národního rozvojového fondu. Vláda si od něho slibuje dodatečné miliardy korun do výstavby silnic, škol a nemocnic, bude fungovat jako standardní nástroj pro zhodnocování vložených peněz a bude podléhat dohledu České národní banky. Hospodářským novinám to sdělil vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček. Čtyři největší finanční domy a zároveň první vkladatelé celkem sedmi miliard korun budou Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a UniCredit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.