Do konce roku plánuje ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) podepsat smlouvu na nákup osmi radarů MADR za 3,5 miliardy korun od izraelské společnosti Elta Systems prostřednictvím izraelské vlády. Na zakázce se mají z 30 procent podílet i české firmy, které by si tak měly přijít na více než miliardu korun. Pardubická společnost Retia ze zbrojařského konsorcia CSG, která má na zakázce spolupracovat, nyní tlačí na ministerstvo a společnost Elta, aby se zapojení tuzemských firem potvrdilo smlouvou už nyní. Podle ní hrozí, že po podpisu zakázky ze spolupráce nic nebude. Metnar i Izraelci ale tyto obavy odmítají.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.