Blíží se volby, někde to skřípe, vzniká nová vláda. Právě v těchto situacích se často rodí nejrůznější politické vize nebo aspoň nápady. V případě izraelského premiéra jsme se tak v uplynulém týdnu dočkali silných slov o překreslení hranic, od německých politiků zase návrhů, jak bojovat se změnami klimatu.

Izrael: Netanjahu pár dní před volbami mluví o anexi

Pokud izraelský premiér Benjamin Netanjahu příští úterý znovu zvítězí ve volbách, hodlá k izraelskému území připojit strategicky významnou část okupovaného Západního břehu Jordánu. Tam má přitom vzniknout palestinský stát. "Oznamuji vám svůj záměr uplatnit s budoucí vládou izraelskou svrchovanost nad Jordánským údolím a severní částí Mrtvého moře," řekl v úterý na předvolebním mítinku nedaleko Tel Avivu. "Neměli jsme takovou příležitost od dob šestidenní války v roce 1967 a možná ji nebudeme mít dalších padesát let," prohlásil Netahjahu, který bojuje o svou politickou budoucnost.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.