Až na dvojnásobek by se od poloviny příštího roku měly zvednout poplatky za soudní řízení. Ministerstvo spravedlnosti záměr vysvětluje tím, že od roku 2011, kdy se poplatky zvedaly naposledy, výrazně vzrostly mzdy, a nastavené taxy proto málo odrazují lidi od toho, aby řešili svůj spor u soudu. "Poplatek by měl být dostatečně vysoký, aby odradil účastníky od uplatňování bezdůvodných a spekulativních žalob," stojí v návrhu novely zákona, která by mohla současný výnos z poplatků 1,1 miliardy zvednout o 570 milionů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.