Protesty v Hongkongu pokračují již téměř sto dnů. Místní samospráva sice udělala drobné ústupky, razantně však odmítla zbytek požadavků protestujících. Čínské vedení sleduje s velkou nevolí, že se nedaří situaci v této zvláštní administrativní oblasti uklidnit. Naopak dochází ke stále ostřejším střetům mezi policií a demonstranty. Situace ve městě tak zatím nespěje k žádnému smírnému řešení. To je však téměř nemožné najít, protože představy významné části obyvatel města a komunistické strany v Pekingu o tom, jak má být Hongkong spravován, se radikálně liší.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru