Český výběr prohrál ve čtvrtfinále mistrovství světa s Austrálií 70:82 a čekají ho zápasy o páté až osmé místo. Při první účasti na MS tak může překonat maximum Československa, kterým bylo šesté místo z roku 1970.

Česká reprezentace ve čtvrtfinálovém utkání v Šanghaji dokázala s australským favoritem dlouho držet krok a po vyrovnané úvodní čtvrtině (17:17) prohrávala po prvním poločase o tři body. Pak ale hráčům došly síly, Australané si ve třetím dějství vypracovali až sedmnáctibodový náskok a zápas rozhodli. Češi do skupiny o páté až osmé místo vstoupí dnes zápasem proti Polsku, druhou dvojici tvoří Srbsko a pětinásobní šampioni Američané.

Český výběr prohrál ve čtvrtfinále mistrovství světa s Austrálií 70:82 a čekají ho zápasy o páté až osmé místo.