Oblečený v lehce zašpiněném pracovním tričku a kraťasech se Lukasz Nowak od srdce zasměje. "Na začátku si lidé klepali na čelo, že tu chceme budovat rybníky. Brzo se ale ukázalo, že to má smysl," ukazuje jedním rozmachem ruky za stolem, kde připravuje balíky. Jeden z jeho zaměstnanců do nich chystá pro zákazníky pstruhy. Lukaszovi rodiče ve vesnici Źmiaca, která je součástí jihopolské obce Laskowa, měli malé horské hospodářství, které jim neznárodnili ani komunisté. "Kdo by chtěl tyhle ubohé kopce," přejíždí Nowak pohledem po okolí pod vrchem Jaworz, které je součástí beskydského předhoří táhnoucího se od Tater směrem na východ podél slovenských hranic k Ukrajině.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.