Od letošního července zaměstnanci opět dostávají peníze i v prvních třech dnech nemoci. Zaměstnavatelé se kvůli tomu obávají, že lidé začnou neschopenku využívat jako další formu volna, říká Jan Rafaj, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, jenž zastupuje více než 11 tisíc českých firem téměř s 1,5 milionu zaměstnanců. Zejména ve výrobě by kvůli zvýšení nemocnosti a zneužívání nařízení mohli zaměstnavatelé pocítit nedostatek zaměstnanců.

"Spousta společností se začne ohlížet také po nákupu pracovní síly mimo Česko. A to nejenom tak, že sem budou přicházet cizinci, ale část svých činností budou například outsourcovat mimo republiku," odhaduje Rafaj.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.