V čele slavného výrobce klavírů Petrof stojí Zuzana Ceralová Petrofová již patnáct let. Provedla ho několika těžkými obdobími, loni pod jejím vedením firma vykázala nejlepší výsledky za deset let. Navzdory tomu má v současnosti spoustu starostí, ať již s rostoucími náklady, kůrovcem nebo třeba demonstracemi v Hongkongu.

HN: Loni jste měli největší tržby za posledních deset let. Co stojí za tak dobrými výsledky?

Asi se projevilo, že jsme nově nastavili obchodně-marketingovou strategii. Posílili jsme především on-line marketing a snažili jsme se soustředit na země, v nichž cítíme největší potenciál, tedy na Čínu a další asijské státy. V rostoucích tržbách se samozřejmě odrazilo i cenové navýšení o nějakých šest až sedm procent, ke kterému jsme loni přistoupili kvůli tomu, že se výrazně zvýšily náklady. Stejně tak nám pomohl fakt, že naši zákazníci více kupovali dražší nástroje, vyšší modely pianin a koncertní křídla.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru