Buďte hrdí a pyšní, jsme úspěšní, daří se nám skvěle. A jestli někdo říká, že je u nás něco v nepořádku, tak lže. Tak by se dal shrnout proslov Andreje Babiše k českým velvyslancům, kteří podle něj mají šířit pozitivní obraz země v zahraničí. Zajímavé. Ještě před dvěma lety tentýž Andrej Babiš portrétoval Česko málem jako válečnou zónu, kde vládne "nesnesitelná, propracovaná a zákeřná korupční hydra, která po více než 25 let dusí, parazituje a pomalu rozkládá celou naši zemi". Jistě, porada velvyslanců a volební manifest jsou jiné žánry. Ale rozpor ve stylu černá/bílá je do očí bijící. Copak se stalo, že se za dva roky Babišem veřejně prezentovaný obraz naší země otočil o 180 stupňů?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru