To je záhada. Jak je možné, že kdysi velká, vládní a jediná přiznaně levicová demokratická strana tak strašně uvadá, když působí v zemi plné sociálních demokratů. No opravdu. Vezměte si třeba zvýšení minimální mzdy. Je to jeden z hlavních bodů programu ČSSD. Podle TNS Aisa ho v Česku žádá 82 % lidí. Nebo další bod programu: "Přesun hlavního podílu daňové zátěže ze zaměstnanců na velké firmy a jejich majitele". Podle CVVM je 57 % lidí pro to, aby bohatí odváděli vyšší daně než lidé s nízkými platy a mzdami. Většina. Nebo vyšší porodné, novomanželské půjčky, garantované ceny energií, nižší daně pro malé a střední podnikatele, nižší DPH pro základní potraviny… Všechno jsou to klíčové body politiky české sociální demokracie a chce je většina Čechů.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru