Deštivou sobotní Prahou prošel Prague Pride, průvod na podporu LGBT komunity byl vyvrcholením týdenního programu, který zahrnoval přednášky, workshopy, mši i řadu kulturních akcí. Akce dostala veřejnou podporu od pražského magistrátu, jehož primátor, jinak člen tradiční rodiny, se účasti nezalekl. Imobilní návštěvníci koncertů na Střeleckém ostrově pak ocenili, že nefunkční výtah dokázali organizátoři promptně nahradit "živým výtahem", který na zavolání přišel, pomohl a umožnil návštěvu i těm, pro které je nejen ostrov bez výtahu, ale i dalších mnoho míst Prahy nedostupných.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Jakub Jůzl 12.08.2019 11:05
Nevím, zda je dobrý nápad volat po "pohřbívání hnusu ve společnosti" (obrat jak z doby normalizace), zvláště vzhledem k výroku, s kterým lze sice nesouhlasit, ale rozhodně není sám o sobě nenávistný, či dokonce nezákonný...
jp.straka 12.08.2019 08:56
S vyzněním článku obecně souhlaísm, přesto mi ale nepřijde fér dávat na pranýř Danielu Kovářovou za její výrok: "Homosexualita je pochopitelně neštěstí a žádný rodič by si tuto orientaci pro své dítě nepřál." Tento výrok sám o sobě rozhodně nevypovídá o žádné nesnášenlivosti nebo homofobii. To, že někdo vysloví argument na podporu tzv. tradiční rodiny, přece ještě nemusí znamenat, že má něco proti soužití lidí stjeného pohlaví. Vždyť přece není vyloučeno, aby vedle respektu k soužití homosexuálníchpárů mohla exsitovat i podpora tzv. tradiční rodiny. Jinak řečeno: Projev respektu k menšině přece nemusí být nutně vyjadřován jen jejím bezmezným vyzdvihováním a glorifikováním každé její akce. Nebo snad jen proto, že člověk nad konáním akce typu Prag Pride vysloveně netleská a nejásá, se stává homofobem a nepřítelem liberalismu? Autorka článku se paradoxně dopouští stejné chyby jako ti, proti kterým ve svém článku brojí: Nebere v potaz, že ne každému připadají halasné průvody lidí v barevných kostýmech vkusné, a že někdo zkrátka preferuje soužití muže a ženy jako ideálnější model - aniž by přitom jakkoli zatracoval ty, kdo v tomto modelu nežijí. Já rozhodně nemám nic proti společnému soužití lidí stejného pohlaví, ale přesto s výše citovaným výrokem Daniely Kovářové do jisté míry souhlasím. Domnívám se, že kdybyste ve většině rodin, kde děti vychovává žena a muž, položili otázku typu "Kdybyste si mohli vybrat, jeslti vaše dítě bude v budoucnu žít a vychovávat dítě s osobou jiného nebo stejného pohlaví....", tak většina dotázaných se spontánně vysloví pro "tradiční" rodinu, aniž by přitom možnost jného soužití jakkoli zatracovala. (Bohužel, v očích mnoha novinářů by to jistě bylo téma na článek o nenávistných a homofbních Češích).
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru