Bez zásadních změn v produkci potravin a péči o krajinu nebude možné zabránit oteplování planety, upozorňuje více než stovka vědců z Mezivládního panelu pro změnu klimatu, který ve čtvrtek v Ženevě zveřejnil svou novou tisícistránkovou zprávu, zaměřenou na půdu, krajinu a zemědělství. Podle ní se na emisích skleníkových plynů způsobujících oteplování planety tyto oblasti podílí zhruba 23 procenty.

Zpráva, která vznikala dva roky a zapojilo se do ní 52 zemí, také připomíná, že zemědělství a produkce potravin aktuálně zabírají třetinu zemské souše a využívají 70 procent veškeré spotřeby sladké vody na Zemi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.