Jako statný bojovník do uličky zlaté spěchej, nástrah tam potkáš habaděj, k jejich překonání čeká tě skála vysoká a nakonec mocného Gófixóna porazit musíš… Hluboký hlas linoucí se z reproduktoru walkmanu vítá ve hře Gófixón, kterou před čtyřmi lety vyrobil devětadvacetiletý Jiří Šebesta z Nižních Lhot na Ostravsku.

Walkman a hlas pohádkové příšery je její součástí, stejně jako pro většinu Šebestových her typické zvířecí artefakty. Rákos je vyrobený z ježčích bodlin, zakomponované jsou i slepičí pařátky či jelení zub. "Části zvířat tam přidávám pro opravdovost, živost," vysvětluje Šebesta. Hry vyrábí převážně z přírodnin nebo materiálů, které by jinak skončily v odpadu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.