Ornitologové se radovali, že se letos významně rozšířil kriticky ohrožený sýček obecný. K posílení populace této sovy došlo díky velkému množství její potravy: hrabošů na polích. Podle zemědělců je ale hlodavců kriticky moc a situace je kalamitní. Chtějí proto přikročit k jejich plošné likvidaci. Život to však může stát i sýčka a další volně žijící živočichy. Zemědělský svaz ČR požádal o povolení plošného rozhazování jedovatého přípravku Stutox II. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, podřízený ministerstvu zemědělství, mu vyhověl. Ornitologové považují rozmetání jedu po polích za krajní a nebezpečné řešení. Na jejich stranu se včera postavilo i ministerstvo životního prostředí. Podle něj je to v rozporu se zákonem o ochraně přírody a krajiny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.