Před třiceti lety, 1. srpna 1989, vyšel v měsíčníku Technický magazín (říkalo se mu "Téčko") článek Prognostika a přestavba od jakéhosi Ing. Miloše Zemana, jehož redakce uvedla jako vedoucího odboru prognóz a koncepcí Výzkumného ústavu ekonomiky zemědělsko-potravinářského komplexu a člena Světové prognostické společnosti. S odstupem času lze konstatovat, že to byl jeden ze čtyř textů, které nejvíc ovlivnily rok 1989 v této zemi. (Vedle něj to bylo prohlášení Několik vět, improvizovaný projev Milouše Jakeše v Červeném Hrádku "o bojlerech, hodné holce Hance a kůlu v plotě" a zpráva Východoevropské informační agentury o údajné smrti studenta Martina Šmída.) 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru