Možnost, že by Velká Británie odešla z Evropské unie bez jakékoliv dohody, se nelíbí Skotsku a Severnímu Irsku. Obě části Spojeného království v referendu před třemi lety jasnou většinou hlasovaly pro setrvání v EU. Čím dál více politiků tak nyní varuje, že případný divoký brexit bez dohody by mohl zapříčinit odtržení těchto částí. Nový britský premiér Boris Johnson tomu chce čelit. Slibuje, že Skotsko, Severní Irsko a také Wales dostanou ze státního rozpočtu dalších 300 milionů liber, tedy přes osm a půl miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.