Když vyráží na tábor, opakuje vedoucí klatovských Tuláků Vladimíra "Aviča" Brandová už třicet let tu stejnou větu: Panebože, ať se vrátíme všichni a ve zdraví. Zatím si vždycky mohla po dvou týdnech s úlevou oddychnout.

Tábor je pro pionýrský oddíl, který Brandová založila spolu s manželem, vrcholem celoročního setkávání. Udržet početnou organizaci v chodu, pořádat schůzky, výlety a tábory vyžaduje hodně času, který vedoucí ukrajují ze svého volna. Zaplaceno za to nedostanou vůbec nic.

Přesto jsou takových lidí v Česku tisíce a vychovaly už několik generací dětí. Česká rada dětí a mládeže loni spočítala, že dobrovolníci z jejích členských organizací každoročně odvedou práci v hodnotě 1,7 miliardy korun.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.