Dovážková služba obchodního řetězce Tesco zdraží dopravu menších nákupů. Od srpna si její zákazníci, kteří si objednají zboží za méně než 700 korun, připlatí 80 korun za doručení. Platí to pro dodávky zboží v Ostravě a části Prahy. O zdražení se zmiňuje e-mail zákazníkům, který Tesco rozeslalo ve čtvrtek večer. Naopak dovoz nákupů nad 2200 korun bude v těchto oblastech nově zdarma. Řetězec se tak připojil k dalším e-shopům, které se snaží motivovat klienty k tomu, aby si při nákupu objednali více zboží najednou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Honza 27.07.2019 05:18
"Ještě před rokem na českém trhu chybělo 30 procent doručovací síly, dnes je to o desítky procent více." Co to asi znamená?
Tomáš Jurka 26.07.2019 15:32
V Brně jedině rohlik.cz. Současná situace: rohlik.cz mi doveze nákup už za 2,5 hodiny a při nákupu nad 1000 Kč dokonce zdarma. Tesco na druhou stranu zvládne až neděli (takže za dva dny) a při nákupu nad tisíc korun zaplatím 69-109 za dopravu. Ceny zboží jsou vesměs totožné. Ještě že existuje konkurence. Tesco ani náhodou.
Marek Zouzalík 26.07.2019 14:19
Dobrý den. Asi Vás to překvapí, ale máme to správně: "Při skloňování cizích vlastních jmen (např. Petrarca, Mallorca, Casablanca), v nichž se c vyslovuje jako [k], píšeme -y (tj. Petrarcy, Mallorcy, Casablancy atd.). V těchto jménech je rovněž možné psát v nepřímých pádech v souladu s výslovností místo c písmeno k (tj. Petrarky, Mallorky, Casablanky)." Viz internetová jazyková příručka (http://prirucka.ujc.cas.cz)...
martin kopáč 26.07.2019 13:27
Tesko nebo Tesco? :-o
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru