Z dříve největší strojírenské skupiny Vítkovice zbyly Janu Světlíkovi jen drobky. Po roce a čtvrt, kdy v insolvenci skončil poslední pilíř skupiny, Heavy Machinery, vypadá, že se situací už se smířil. Stále mu dobře funguje výroba vysokotlakých lahví, vrhl se i na development. A čas si najde i na umění.

HN: Během posledních let jste přišel o řadu důležitých firem. Jak na tom je to dříve často zmiňované impérium Jana Světlíka?

Máme dnes dva holdingy. V prvním mám asi osmdesát procent, jeho hlavní součástí je firma Vítkovice, a. s., a její dceřiné společnosti. Zůstaly v ní služby, nemovitostní byznys a podíly v dalších firmách. Zmizely z ní klíčové firmy Vítkovice Heavy Machinery, Vítkovice Power Engineering anebo Vítkovice Gearworks. Druhou skupinou je Cylinders Holding, který vyrábí vysokotlaké lahve a který ovládám bez minoritních akcionářů. KKCG Karla Komárka jsme vyplatili loni na jaře.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.