Letošní hvězdou pražské burzy je americká televizní společnost Central European Media Enterprises (CME). Firma v Česku provozuje největší komerční televizi Nova a také stanice ve čtyřech dalších zemích regionu. Akcie CME tento rok posílily už o 52,5 procenta, a vykazují tak největší zhodnocení ze všech titulů pražského parketu. Podle analytiků stojí za růstem nejen zlepšení hospodaření, ale i očekávání, že firma bude na prodej a kupující bude ochoten zaplatit více, než je současná cena na burze.

Společnost v úterý navíc oznámila, že ve druhém čtvrtletí zvýšila provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) o 21 procent na 73,3 milionu USD (1,7 miliardy Kč). V České republice zisk vzrostl o 14,3 procenta na 32,3 milionu dolarů (737,6 milionu Kč). Při konstantních směnných kurzech se tak zisk zvýšil o 28,6 procenta.

Čisté příjmy ve čtvrtletí vzrostly o jedno procento na 183,6 milionu USD (4,2 miliardy Kč), bez zahrnutí kurzových výkyvů se pak zvýšily o osm procent. Příjmy z reklamy zůstaly převážně beze změny, při konstantních směnných kurzech však vzrostly o sedm procent.

"V tomto čtvrtletí jsme si nemohli přát lepší výsledky," uvedl Michael Del Nin, jeden z generálních ředitelů CME. Dodal, že výsledky překonaly očekávání firmy a upozornil, že růst příjmů a OIBDA při konstantních směnných kurzech byl pro druhé čtvrtletí nejvyšší za čtyři roky. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.