Vlna předprázdninových masových demonstrací ukázala, že ve společnosti existuje značný odpor k politice reprezentované premiérem Andrejem Babišem. Současně ale nastolila otázku, zda nespokojenost může najít výraz v praktické politice. Tedy zda volání demonstrujících bude zdrojem skutečné politické změny, která se může odehrát jedině u voleb.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Jan Valečka 23.07.2019 12:24
Tohle je všechno pravda, ale pomíjí to jeden, podle mého velice podstatný, bod. Mluví se o něm dlouho, v zásadě to všichni ví, ale žádná z pravicových opozičních stran s tím celkem nic nedělá. Musí vytvořit pozitivní program. Babiš má pravdu, když říká, že program antibabiš nefunguje. Myslím, že to je právě důvod, proč rostou Piráti. Nevymezují se vůči Babišovi, ale snaží se tvořit vlastní agendu a řešit témata s pozitivním narativem (nebo aspoň vytvářet takový dojem, neumím posoudit, jestli to tak skutečně je). Pokud tohle nezačnou dělat i další strany, nemají šanci přetáhnout od Babiše větší množství voličů. Jakkoliv si myslím, že Babiš je hrozný, tak spojovat se proti němu je špatný postup. Měli by se spojovat pro něco. Nebo to tak alespoň prezentovat.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru