Poslat peníze z české banky do zemí platících eurem je stále výrazně dražší než platby na tuzemské účty. Klient musí počítat nejen s méně výhodným směnným kurzem, ale i s vysokým poplatkem za provedení platby. U větších bank jde o stovky korun a platí se i za příchozí eurové platby.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Petr Novák 22.07.2019 16:48
Dokonce od listopadu 2018 existuje EU systém pro okamžité platby TIPS www.ecb.europa.eu/paym/target/tips/html/index.en.html v kterém banky platí €0.002 (0,05Kč) za platbu a prvních 10 milionů plateb mají zadarmo.
Waldemar Válek 22.07.2019 15:38
V článku se objevují nepravdivé či nepřesné informace: "Banky v eurozóně používají vlastní síť, do které ale české banky nejsou přímo zapojené." - České banky jsou zapojeny do systému TARGET2: https://www.ecb.europa.eu/paym/target/target2/profuse/participation/html/index.en.html "Tuzemské banky proto pro zahraniční převody využívají služeb takzvaných korespondenčních bank, které transakci provedou za ně." - To je sice pravda, ale pro platby v eurech do zemí Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska to neplatí.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru