Volby do moskevského městského zastupitelstva nepatří mezi ty nejsledovanější. Především kvůli tomu, že zastupitelé nemají prakticky žádné pravomoci. Demonstrativní rozhodnutí Kremlu nenechat kandidovat nikoho z opozice ale vyvolalo protesty několika tisíc Moskvanů. Ty budou pokračovat i tento víkend. Podle komentátorů se Kreml obává, že pokud by dovolil i náznak svobodných voleb, mohlo by to vyvolat efekt sněhové koule. Také by to mohlo nespokojené podnikatelské elity přesvědčit, že podporovat opozici má smysl. "Teď investice do opozice vypadají nesmyslně, protože nemůže ničeho dosáhnout. Pokud by opozice ukázala, že se dokáže dostat do parlamentu či aspoň do zastupitelstva, tak by se situace změnila. Jenže právě tomu chce Kreml zabránit," říká moskevský politolog Kirill Rogov.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.