Těžko najít dvě na první pohled rozdílnější osobnosti.

Sedmašedesátiletý prominentní advokát Tomáš Sokol budí pozornost už jen díky své mohutné, vysoké postavě. Pětatřicetiletý Petr Němec, obhájce, který založil projekt Exekutor má smůlu.cz, je spíš drobný, nenápadný muž. To hlavní, v čem se oba advokáti liší, ale není vzhled, stáří nebo zkušenosti. Odlišní jsou hlavně jejich klienti.

Sokol a Němec zastupují protilehlé strany sporu, který se v Česku týká statisíců zadlužených lidí. Zatímco Sokol dluhy sám vymáhal, působil jako rozhodčí a posílal lidi do exekuce, Němcovi klienti jsou právě lidé v dluzích a exekucích, kteří se často stali oběťmi nefér jednání. V desítkách kauz stojí oba muži přímo proti sobě. A na Němcovi je znát, že mu úspěchy při zpochybňování postupu právní autority, velmi vlivného muže a místopředsedy České advokátní komory, přináší uspokojení.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.