Uběhly necelé dva roky od chvíle, kdy se zdálo, že Deutsche Bank doopravdy zkrachuje a její kolaps dopadne na ekonomiku a bankovní sektor nejen Německa, ale i celé Evropy.

Od té doby banka dostala nového šéfa, jednala o fúzi s Commerzbank (jednání zkrachovala v podstatě na tom, že ani Commerzbank na tom není právě nejlépe, takže by fúze ze dvou slabých bank vytvořila jednu extrémně slabou), chvíli se mluvilo o státní pomoci a teď její šéf Christian Sewing konečně oznámil, jak to doopravdy bude.

Restrukturalizace zahrnuje výrazné osekání nákladů i činností, banka propustí pětinu lidí, tedy asi 18 tisíc zaměstnanců, a stane se zase tou "starou dobrou německou bankou", jakou byla do roku 1994, než se její akcionáři odhodlali ke globální expanzi a pustili se do rizikového obchodování na finančních trzích.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru