Jeden fotoaparát pro obě strany

Asus v Česku začíná prodávat svůj nejnovější telefon Zenfone 6, který se od konkurence odlišuje neobvyklou konstrukcí: zadní fotoaparát lze překlopit, čímž se promění v selfie kamerku, která se může stát nejlépe hodnocenou na trhu − běžně mají přední kamery horší technické parametry než hlavní, zadní "foťák". Asus telefon v základní verzi vybavil nejvýkonnějším procesorem Snapdragon 855 od Qualcommu a doplnil 6 GB operační paměti a 128 GB prostoru pro data. Oproti konkurenci od Samsungu nebo Huaweie má telefon méně jasný, 6,4" displej s LCD panelem, ale o něco lákavější cenu 14 490 korun.

iVysílání přímo v televizi

Online archiv České televize s názvem iVysílání je nově dostupný jako aplikace pro chytré televizní přijímače. Musí ale podporovat technologii HbbTV.
Online archiv České televize s názvem iVysílání je nově dostupný jako aplikace pro chytré televizní přijímače. Musí ale podporovat technologii HbbTV.
Foto: archiv

Možnost nahlížení do obsáhlého internetového archivu České televize, který je pod názvem iVysílání už delší dobu k dispozici jako aplikace pro mobilní telefony, tablety i jako webová stránka přístupná z internetového prohlížeče libovolného počítače, se v nové podobě dostává i přímo do chytrých televizních přijímačů. Ty musí podporovat technologii HbbTV, která kombinuje tradiční pozemní vysílání s internetovým přístupem. Nová verze se liší designem i přidanými funkcemi, jako je třídění obsahu podle témat nebo možnost sledování videí z webu ČT. 

Malinový koláč počtvrté

Raspberry Pi se čtyřkou v názvu má oproti předchozí verzi trojnásobný výkon.
Raspberry Pi se čtyřkou v názvu má oproti předchozí verzi trojnásobný výkon.
Foto: archiv výrobce

O rok dříve, než byl původní plán, se začala prodávat nová generace malinkého počítače pro kutily a technické nadšence Raspberry Pi. Model se čtyřkou v názvu má oproti předchozí verzi trojnásobný výkon a nově je k dostání i se 2 a 4 GB operační paměti. Základní model s jedním gigabajtem RAM stojí méně než tisíc korun a je dostupný i v Česku.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru