Hledání léku na Alzheimerovu chorobu dosud provázela série neúspěchů. Americká společnost Alzheon, kterou založil neurolog Martin Tolar, věří, že právě ona našla způsob, jak tuto zákeřnou chorobu odstranit ze seznamu těch, které jsou neléčitelné, a přinést nemocným a jejich blízkým naději na lepší život.

HN: Proč je vývoj léku proti Alzheimerově chorobě tak složitý a provází jej tolik neúspěchů?

Téměř za dvacet let selhaly všechny klinické studie na Alzheimerovu chorobu. I nám v Alzheonu trvalo šest let, než jsme našli účinný způsob, jak zabránit tvorbě toxické látky v mozku, která alzheimera způsobuje.

Klinická data a studie ukazují, že když buď zabráníme tvoření tohoto toxinu, nebo jej dostaneme z mozku, pacientům tak pomůžeme. Náš výzkum je jeden ze tří, který dokazuje, že to umíme.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Marek Zouzalík 23.06.2019 21:54
Dobrý den, pane Votavo. Děkuji vám za upozornění za chybu. Na IHNED.cz jsme již chybnou informaci v rozhovoru opravili a oprava vyjde i v tištěných Hospodářských novinách.
Martin Votava 23.06.2019 08:39
Byl za námi také Bill Gates, jehož tatínek zemřel na alzheimera. William Henry Gates II[2] (born November 30, 1925), better known as Bill Gates Sr., is an American retired attorney and philanthropist, and author of the book Showing Up for Life: Thoughts on the Gifts of a Lifetime. He is the father of Bill Gates, the principal founder of Microsoft. Alzheimera dle wiki má od roku 2018, ale ještě žije.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru