Nejsem ve střetu zájmů, a Česko proto nebude vracet žádné dotace, opakuje premiér Andrej Babiš v reakci na audity Evropské komise. Ty konstatují, že šéf hnutí ANO stále ovládá skupinu Agrofert, i když ji před více než dvěma lety převedl do svěřenských fondů. Česku hrozí, že přijde o stovky milionů korun, které získalo na dotacích. Babiš zatím nechce svůj vztah k firmám jakkoli měnit, zároveň ale nemůže spoléhat na to, že by se podařilo předběžné závěry komise úplně zvrátit. Nakonec si patrně bude muset vybrat některé z možných řešení. Žádné pro něj nevychází příznivě.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.