Agrofert je už přes dva roky spravován svěřenskými fondy. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš do nich vložil akcie, aby se vyhnul střetu zájmů. Evropští auditoři nyní konstatovali, že to nestačí, protože má na Agrofert dál vliv. Firmy z koncernu tak podle nich od února 2017 nemají mít nárok na dotace.

Byznys skupiny ale nehledě na dotace už čtyři roky zpomaluje. "Celkové nekonsolidované tržby letos očekáváme mírně nižší než vloni," nastínil výkonný ředitel Agrofertu Josef Mráz koncem loňského roku ve firemním magazínu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.