Kdy jste naposledy od někoho slyšeli, že má v práci ­naprostý klid a pohodu? Stres dnes k zaměstnání patří stejně neodmyslitelně jako odvody na sociální a zdravotní pojištění. Tomu, kdo se jím nechá zcela ovládnout, hrozí úzkosti, vyhoření nebo zdravotní problémy. I ve vysoce stresujících profesích lze přitom dostat zátěž pod kontrolu. Klíčem je rovnováha mezi prací a osobním životem. Pro začátek může pomoct, když si člověk najde vlastní symbolický předěl mezi oběma světy. Může to být třeba taková drobnost, jako je hlasité zabouchnutí šuplíku kancelářského stolu na konci pracovního dne.

"Lidé, kteří mají rituály, jsou daleko šťastnější a spokojenější. Musíte mít zcela konkrétní mechanismy, kterými mozku dáte signál: Teď se nepracuje," vysvětluje Radek Ptáček z 1. lékařské fakulty UK, který je prvním profesorem lékařské psychologie v Česku.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.