Rozhovory s Mexikem o migraci pokročily, ale ne dost, vzkázal americký prezident Donald Trump svým jižním sousedům. Zvyšuje tlak na Mexiko, aby silněji zakročilo proti migrantům, kteří přes jeho území putují k hranicím s USA. Trump hrozí, že zavede pětiprocentní cla na veškeré mexické zboží. "Pokud se nedohodneme, tak cla budou už v pondělí. Pak se budou měsíčně zvyšovat podle plánu," pohrozil Trump v narážce na to, že cla by se měla zvyšovat každý měsíc o pět procentních bodů až na finálních 25 procent v říjnu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.