Když odhrneme z české politiky pěnu dní, upoutá nás jedna věc, která přetrvává už dlouhá léta: totální absence přípravy na budoucnost. Víme, že za pár let nebude na důchody, ale nutná reforma nikde. V době konjunktury vesele vyrábíme schodky rozpočtu a zaděláváme si na budoucí problém. Výstavba infrastruktury, která je klíčová pro úspěch země, vázne. Ve školství, naprostém základu budoucnosti, panuje zmatek. "Na budoucnost se nepřipravujeme. V mezinárodním srovnání je česká vláda nekompetentní a zaměřená výhradně na krátkodobé efekty," řekl nedávno tvrdě Ondřej Schneider ze Světové banky a těžko to rozporovat.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Tomáš Hloušek 29.07.2020 11:18
Občas si to přečtu znova a za sebe to považuji to za jeden z nejlepších komentářů "O nás". Druhý díl s názvem "Co s tím" si ale budeme muset napsat sami.
Veronika Válková 10.06.2019 13:08
Super článek. Díky! (ač je to smutné....)
Lenka Ko?? 07.06.2019 22:23
Dlouho jsem nečetla tak výstižný komentář. Bravo. Ale jak již zde někdo zmiňoval, nelze si nepoložit otázku - co s tím?
Petr Štěpán 07.06.2019 19:15
Podepisuji. Jenom bych doplnil ješte neskutečnou schopnost se vzájemně utvrzovat, že přestože je všechno vlastně špatně a zárověň všichni ví jak by to se to mělo dělat správně , i tak je to prakticky nejlepší na světě a pokud už ne, tak v duchu Vašeho článku, není třeba to měnit, když to bylo před tím na nejlepší úrovni je to dobré i teď. Zejména nevycházím vždy z údivu, jak to zejména novináři přiživují a stále někde nachází žebříčky a statistiky přepočtené těmi nejabsurdnějšími způsoby, že podle nich ČR zemský ráj to napohled. Jenže pokud tyto nesmyslné statistiky stále češi dostávají, tak se se zase nemůžete divit, že nechtějí nic měnit, protoze přece podle těchto dat jsme prakticky ve všem nejlepší.
Pavel Valchář 07.06.2019 17:24
Hezky, výstižně a pravdivě napsáno. Platí to pro všechny naše vlády, bohužel...Hnutí ANO slibovalo změnu a jiný styl práce, ale myslím, že je to pořád to samé. U příštích parlamentních voleb to bude mít již hnutí ANO těžké a to právě z důvodu, že to dělají prakticky stejně, jako ti před nimi. Koho ale potom volit???
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru