Jiří Šmejc, obchodní partner nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, pomohl ze skupiny Home Credit vybudovat největší firmu pro splátkové financování na světě. Byznys, který Šmejc s Kellnerem vlastní, se dnes rozprostírá od USA až po Filipíny. Finančník se ale chystá i na vlastní projekty.

Šmejc je také hlavní majitelem finanční skupiny Emma, která investovala do sázkového byznysu ve spolupráci s podnikatelem Karlem Komárkem. Společně ovládali loterijní společnost Sazka Group. V březnu se oba finančníci dohodli na rozdělení jejich investic. Šmejc ze Sazky odešel s několika stovkami milionů eur. V dubnu zase prodal menší podíl v globální splátkové firmě Home Credit hlavnímu akcionáři, Kellnerovi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.