Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF) přestane proplácet projekty Agrofertu, které byly schváleny po 9. únoru 2017. V tento den vložil své firmy premiér Andrej Babiš do svěřenských fondů, protože začala platit novela zákona o střetu zájmů. Na čtvrtečním brífinku ke druhé zprávě auditorů Evropské komise to řekl šéf fondu Martin Šebestyán.

Celkem za toto období do dnešního dne fond proplatil firmám z Agrofertu 12 projektů v hodnotě 63 milionů korun. Podle informací HN má fond proplatit ještě pět projektů za celkem 66,3 milionu. Právě tyto dotace nejspíš budou pozastaveny.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.