To, že střadatelé z čím dál vyšších sazeb České národní banky moc nevidí, ví každý, kdo si ukládá peníze do banky. O tom, kam peníze z ČNB plynou, se však v Česku příliš nemluví, navzdory tomu, že jde o desítky miliard korun ročně. Že by se k důsledkům měnové politiky kriticky vyjadřovali lidé z finanční branže, je pak už vůbec výjimečné. Michal Skoumal, ekonom, který už přes dvacet let působí na finančním trhu, ukazuje rizika současného stavu. Vysvětluje, že většina peněz zajištěných vyššími sazbami nezůstane v českých bankách, ale inkasují je spekulanti. Argumentuje, že bez prodeje značné části devizových rezerv ČNB se to nezmění. Ukazuje také, kdo na současném stavu prodělává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru