Situace kolem Itálie vyvolává reminiscence na divoký průběh závěrečného čtvrtletí loňského roku, kdy roztržka s Bruselem vedla k prudkému nárůstu výnosů italských vládních dluhopisů.

Nyní se Evropská komise opět plánuje zaměřit na italský státní dluh a rozpočtový deficit. Na konci roku Řím Bruselu ustoupil a zavázal se dodržovat naordinovaný limit pro deficit státního rozpočtu. Jelikož italská ekonomika v letošním roce roste pomalejším tempem, než se předpokládalo (v prvním čtvrtletí se hrubý domácí produkt zvětšil pouze o desetinu procenta), existuje vysoká pravděpodobnost, že třetí největší ekonomika eurozóny tuto požadovanou hranici překročí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.