Vybírat dálniční poplatky pomocí nového mýtného systému by od prosince neměl být z technického hlediska problém, spuštění mýta od konsorcia CzechToll/SkyToll ale může zkomplikovat soud. Zvrátit výsledek loňského tendru se snaží rakouská firma Kapsch, která v Česku už třináctým rokem spravuje starý mýtný systém a v loňské soutěži skončila druhá.

"Naši právníci budou určitě bojovat dál. Říkají mi, že je třeba pokračovat, jinak bych poškodil firmu," prohlašuje Karel Feix, šéf české pobočky Kapsche. "Jako manažeři akciové společnosti, která má část akcií na burze, tu věc nemůžeme nechat být," říká v rozhovoru pro HN. Ze strany Kapsche podle něj přichází v úvahu "celá paleta" právních nástrojů, od vnitrostátních žalob přes stížnost k Evropské komisi až po mezinárodní arbitráž.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.