Veletoč ve strategii polostátní firmy ČEZ, která se stahuje z většiny zahraničních trhů, vyvolal silné reakce. Většině analytiků se plán líbí, podle některých drobných akcionářů ale jen ukazuje na to, že vedení firmy neví, kam společnost směrovat. Prakticky všichni ale hodnotí předešlé působení ČEZ v zahraničí jako neúspěch.

"Více se zaměřovat na tuzemský trh je podle mě pozitivní zpráva, rozhodně to dává větší smysl než podnikání na Balkáně," komentuje novou koncepci ČEZ analytik Fio banky Jan Raška. Souhlasí s ním i Petr Bártek z České spořitelny. "Zahraniční investice neměly moc vysokou návratnost a bylo tam nejisté regulatorní prostředí," říká.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru