Existují porážky. Existují tvrdé porážky. Dokonce známe i drtivé a katastrofální porážky. Ne, vydržte, to ještě nejsme u charakteristiky výsledku ČSSD v evropských volbách. Co třeba devastující či zničující? To je přiléhavější, ale pořád to není úplně ono. Tak co? Jak porážku oranžových přesně nazvat? Běžné metafory nestačí, musíme jinam, třeba do oblasti masného průmyslu. Odtud známe porážku jatečního typu. A − ano, to je ono! To je porážka, kterou utrpěla ČSSD! Jatka, nucený výsek, prostě maso.

S tím, že výsledek v evropských volbách nebude kdovíjaký, byli sociální demokraté smířeni už delší dobu. Na sjezdu v Hradci Králové v kuloárech znělo, že se eurovolby nějak přetrpí a následně se strana odrazí k volbám krajským, které jsou pro ni důležitější. Jenže nikdo nepředpokládal, že v eurovolbách dostanou pouhých 3,95 procenta a nejenže nebudou mít ani jednoho europoslance, ale hlavně zapadnou do bahna tak hlubokého, že odraz vzhůru bude prakticky vyloučen.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

jp.straka 28.05.2019 10:21
Zcela souhlasím s panem Mertou
Jan Merta 28.05.2019 08:16
Myslím, že mají autentického lídra - Tomáše Petříčka. Bohužel mu za zády zdatně sekundují Foldynové, Haškové, Staňkové apod...
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru