Dnes komunisté začnou s hnutím ANO řešit spor o výši schodku rozpočtu na rok 2020. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) naplánovala, že Česko bude hospodařit s deficitem 40 miliard korun. Komunisté ale požadují jeho snížení o deset miliard. Schillerová jim vzkázala, že nebude ustupovat.

Komunisté se podle svého šéfa Vojtěcha Filipa chtějí dohodnout na speciálních schůzkách k rozpočtu se zástupci ANO a koaličními sociálními demokraty. Na nich s nimi chtějí probrat, kde by vláda mohla příští rok ušetřit, aby rozdíl mezi výdaji a příjmy nebyl tak vysoký. "Zatím říkáme, že chceme třicetimiliardový schodek. Je to náš požadavek do jednání a je správný," uvedl Filip. Případné škrty by se podle něj neměly dotknout chystaného navýšení platů učitelů a zdravotníků nebo investic.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.