Na začátku byla dlouhá kocovina a vážná nemoc. A dnes tu máme úspěšný hudební a divadelní festival Mezi ploty. "Mám v podstatě dvě životní polohy. Velkou pohodu a velký průšvih. Ty střídám a nějak se mi už 28 let daří ten festival organizovat," říká Robert Kozler. 

HN: Jak vás napadlo dělat divadelní a hudební festival v areálu psychiatrie?

Tyhle věci mají vždycky nějaký vývoj. U mě to souviselo s tím, že jsem v roce 1988 prodělal klíšťovou encefalitidu. A to poměrně pikantním způsobem. Měl jsem po maturitě a společně s kamarády jsem ji dva měsíce zapíjel v kempu Velký vír na Orlíku.

HN: Dva měsíce? To muselo být docela divoké.

Bylo to hodně bujaré. Klíště jsem chytil tak, že jsem chodil s jednou holkou do křoví. Kluci se mi smáli, že mám na zádech klíště velké jako batoh. A ještě než jsme odtamtud odjeli, začalo se mi měnit vnímání. Trpěl jsem představami, že například měřím tři metry a podobně.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.