V minulých volbách do Evropského parlamentu dostala ODS necelých 7,7 procenta hlasů a získala dva mandáty, což ji zařadilo až na šesté místo mezi českými stranami. Teď si šéf občanských demokratů Petr Fiala troufá na mnohem lepší výsledek, ve víkendových volbách chce získat čtyři mandáty. Věří také, že se unie posune ke změnám a výrazně posílí vliv frakce evropských konzervativců a reformistů, kterou vede občanský demokrat Jan Zahradil.

HN: Jsou nynější evropské volby důležitější než ty minulé?

V Evropě se píše, že jsou to nejdůležitější evropské volby v historii. Já si to také myslím. Čelíme největší krizi v historii, která má více rovin, ale projevuje se hlavně odchodem Velké Británie. Tyto volby jsou důležité i proto, že je poprvé šance na rozbití koalice socialistů a lidovců, která nás do současné situace dovedla. Pokud má unie přežít jako organizace, která pomáhá rozvoji národních států, musí provést reformy. A volby napovědí, jestli pro reformy bude většina, nebo ne.

HN: Proč by měli lidé volit ODS?

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.