Možnost pracovat z domova nebo na zkrácený úvazek využívá stále více lidí. Zaměstnancům to umožňuje lépe spojit osobní a pracovní život. Firmy, jež jim nabídnou některý z takových úvazků, však musí počítat s tím, že jim kontrola zaměstnanců přinese daleko více papírování. Zaměstnavatel v Česku by měl například zkontrolovat, jestli domácí kancelář splňuje požadavky na bezpečnost práce.

Chystaná novela zákoníku práce, která by mohla platit už od příštího roku, navíc ztíží zaměstnávání na dohodu o provedení práce. Podniky by u takových zaměstnanců musely nově kontrolovat přesný počet odpracovaných hodin − včetně práce z domova nebo služebních cest. Dosud je to povinné jen u zaměstnanců na hlavní pracovní poměr.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.